SLOVENSKÉ ĽADOVÉ MEDVEDE o.z.

Nadchádzajúce podujatia

Na tejto stránke nájdete kalendár najbližších podujatí ako aj ich sprievodné články, Taktiež tu nájdete opis pravidelných akcií združenia.

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Zaujímavé pravidelné akcie združenia

Zahájenie sezóny

Slávnostné zahájenie sezóny združenia sa obvykle koná koncom októbra. Počasie často býva ešte celkom letné a krásne slnečné. Plávanie sa realizuje na petržalskom umelom jazere Draždiak. Vďaka miernym podmienkam je stále možné jazero Draždiak preplávať na šírku a naspať. Niektorí odvážlivci si to dajú možno aj na dĺžku.

Od Štúra k Štefánikovi

Výročné plávanie v Dunaji len pre registrovaných členov združenia alebo partnerských zoskupení. Pláva sa 500m resp. 1000m (podľa kondície plavca) od mosta SNP po sochu M.R.Štefánika pred OC Eurovea. Podujatie je oficiálne organizované a pod dozorom členov vodnej polície a zdravotnej záchrannej služby. Podujatie sa zvyčajne koná v novembri aktuálneho roka.

Ľadová Morava

Výročné plávanie v rieke Morava pod zrúcaninou hradu Devín. Pláva sa 500m resp. 1000m (podľa kondície plavca). Podujatie je len pre registrovaných členov združenia alebo partnerských organizácií. Na priebeh dohliadajú členovia zdravotnej záchrannej služby. Podujatie sa koná koncom januára alebo začiatkom februára.

Ukončenie sezóny

Oficiálne slávnostné ukončenie sezóny zimného plávania členov združenia. Dátum sa stanoví podľa počasia. Väčšinou okolo apríla.

Vianočné plávanie

Každoročné vianočné plávanie okolo vianočného stromčeka na petržalskom umelom jazere Draždiak sa deje zväčša priamo na Štedrý deň! Pri tejto udalosti vzkonávame krst nových členov združenia. Radi však privítame aj divákov či iných hostí.

Silvestrovské plávanie

Každoročné koncoročné plávanie na rozlúčku so starým rokom býva na Dunaji prípadne aj na umelom jazere Draždiak. Diváci sú vítaní!