Mara SWIM 2022

V pondelok 29. augusta 2022 sa konal nultý ročník plaveckej akcie MARA SWIM, ktorý zorganizovali Soňa Rebrová a Kristína Šterbinská s Teamu preplavam.to.
Štart bol pri bufete Zátoka v Liptovskej Sielnici a veľkými žltými bójami vyznačená trať v dĺžke 3,55 km končila na opačnej strane Liptovskej Mary pri móle v Dechtároch. Akcie sa zúčastnilo 111 plavcov, trať ich dokončilo 110 a medzi nimi aj traja členovia SĽM, ktorí dosiahli skvelé umiestnenia. Najrýchlejšia Jana Fuleková doplávala na krásnom 21.mieste s časom 1:15:32 a vo svojej kategórii (ženy 40-49) získala bronzovú medailu. Martin Krakovský doplával na 41.mieste s časom 1:24:25 a vo svojej kategórii (muži 40-49) sa umiestnil na ôsmom mieste. Eva Medveďová zaostala za Martinom len o dve sekundy, s časom 1:24:27 doplávala na 42.mieste a vo svojej kategórii (ženy 40-49) skončila šiesta.
Organizátori objednali krásne počasie aj príjemnú teplotu vody nad 20 stupňov, trošku menej síce objednali tričiek a kapustnice, ale keďže to bol nultý ročník, na ktorom sa vychytajú všetky muchy a organizácia bola isto veľmi náročná, tak im to odpúšťame. Celkovo to bola veľmi vydarená akcia a určite sa radi zúčastníme aj o rok, zatiaľ trošku potrénujeme a možno prídeme v ešte väčšom počte.